Naše viniční tratě

Viniční trať Hraničky

7 ha našich vinic, svah orientovaný západním směrem a nadmořská výška přes 230 m. n. m. Trať, která aktuálně rodí naše nejzajímavější vína. Půdy jsou zde velmi těžké, hlinité, s velkým podílem jílů. Pěstujeme zde jen bílé odrůdy – Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Sauvignon, Chardonnay, Rulandské bílé a šedé.

Viniční trať Úlehle

Velmi rozsáhlá trať orientovaná jižním a jihozápadním směrem, na které se nachází téměř třetina mutěnických vinic. My tu máme 10 hektarů. Půda je z vrchní části černozem, pod ní vrstva navátých spraší a písků. Vína z této trati jsou ryze ovocného charakteru s výrazným aroma. Odrůdy tu pěstujeme modré i bílé. Pálava, Ryzlink vlašský, Hibernal, Cabernet Blanc, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, Merlot.

Viniční trať Mutěnská hora

Naše nejvýše položená trať. Nadmořská výška kolem 300 m. n. m, svahy orientované jižním a západním směrem. Pěstujeme zde pouze dvě bílé odrůdy – Tramín červený a Rulandské šedé. Trať má těžkou jílovitou půdu se sprašovým podložím. Vína vyzrávají do velmi dobré kvality a zachovávají si nádhernou, příjemnou kyselinku!