Jsme první generací rodinného vinařství se vším, co k tomu patří

Principy rodinného vinařství naplňujeme na sto procent. Každodenní láskyplnou oporu mám ve své ženě Jarmilce. Naše dvě dcery s námi od malička vyrůstají ve vinařství. Naši rodiče se těší z dosažených úspěchu, můžeme se na ně spolehnout. Užívají si role prarodičů. Jako rodinu vnímáme i naše zaměstnance. Žijeme, pracujeme, prožíváme vše společně. Zaleží nám na spokojenosti a naplnění nás všech.
V současné době jsme široce rozkročeni. Kromě sladkých a polosladkých vín, které se těší velké oblibě našich zákazníků v našem sortimentu nechybí vína suchá polosuchá, ale také vína ledová či slámová. Pokud je dobrý ročník, tvoříme vína výjimečná jako jsou výběry z bobulí či cibéb. Vnímáme potřeby našich zákazníků. Právě jsme si splnili náš sen a vyrobili sekt klasickou metodou - kvašený v lahvi.
Máme vína pro každé roční období a příležitost.

V létě máte chuť na šťavnatý Ryzlink rýnský nebo Rosé. V zimně si naopak rádi vychutnáte něco těžšího například náš červený Merlot výběr z hroznů. Po dobu celého roku Vás budou bavit naše aromatická vína. Stále se zdokonalujeme a dělám pro víno maximum.

Vína vyrábíme moderními technologiemi v nerezových nádržích. Všechna červená vína a část bílých zrají v dřevěných sudech.
Vino se dělá na vinici. Vinař může víno povznést, nebo naopak nenaplnit očekávání. Proto chci mít celý výrobní proces pod kontrolou – aby naše vína byla zrcadlem dobře odvedené práce, lásky a talentu.
Začali jsme hospodařit na 30 árech vinic po rodičích. V začátcích jsme byli odkázáni na nákup hroznů od prověřených pěstitelů. V současnosti jsme téměř soběstační, máme vlastních 20 ha vinic v těch nejlepších viničních tratích v Mutěnickém katastru, které jsme osadili v posledních deseti letech. Vinice jsou zatím všechny mladé a jejich potenciál bude růst. Mezi nejčastěji vysazené odrůdy patří Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a velkou příležitost vidíme také v aromatických odrůdách Hibernal, Tramín červený, Pálava, Cabernet blanc. V červených odrůdách můžeme konkurovat světu v Merlotu a Rulandském modrém.

Máme 4 řady vín. Každá řada je oddělená etiketou, některé i tvarem lahve. Odrůd máme v nabídce kolem 15. Některé se opakují třeba v závislosti na zbytkovém cukru a přívlastku.

Každoročně se účastníme mezinárodních soutěží: Vinalies Internationales v Paříži, Concurs Mondial v Bruselu a Decanter v Londýně. Z nich pokaždé vozíme významná ocenění.
V roce 2021 a 2022 jsme se také dostali do Salonu vín ČR mezi 100 nejlepších vín České republiky.

Potřebujete firemní víno?

Máme pro vás pestrou paletu vín. Logo vaší firmy dotiskujeme v ceně vína do naší etikety. A dárkové balení do reprezentativních papírových nebo dřevěných krabiček je jen na vašem výběru. Kontaktujte kohokoli z týmu vinařství Štěpánek a projednáme detaily.
volejte
+420 723 915 228
nebo nám napište
Mám zájem o firemní víno